Dünyanın En Pahalı 5 Eşyası

Dünyanın En Pahalı Eşyası

Şimdi ise biraz şaşıralım, biraz kafamızı kaşıyalım, birazda sinirlenelim diye sizler için dünyada bugüne kadar klasında satılmış 5 pahalı ürünü inceledik. Bakalım neler kaç paraya satıldı? Dünyanın en pahalı eşyası nelermiş?

1-)En Pahalı Tuvalet Kağıdı(Altın Tuvalet Kağıdı)(1.3 Milyon Dolar):

Dünyanın En Pahalı Eşyası

Saçmalığında bu kadarı dediğim bir durum. İstediğiniz kadar zengin olun, bu kadarda olmaz dedirten bir şey kesinlikle bu tuvalet kâğıdı. İnsanlığın milattan öncesinden bugüne altına olan tutkusu artık kı*ımıza da değecekse daha ne diyelim. Geçmişte belki de nice imparatorluklar bunu yapmıştır bilemiyorum ama tek bildiğim lükse olan tutkumuzun zaman geçtikçe arttığıdır . Aslında bu harcamaları yapan zengin insanlar paralarını belki de çöpe attıklarının farkındalar, ancak bu durumu pek umursamıyorlar. 3 katlı tuvalet kâğıdı birleştirilerek; ortaya göz alıcı, ışıl ışıl bir tuvalet kâğıdı çıkartılmış. %100 kullanılabilir ve güvenilir olan bu altından tuvalet kâğıdı, Avustralya’da titiz bir çalışma sonucunda üretilmiş. Şu anda yalnızca bir adet üretilen bu tuvalet kâğıdının fiyatı ise tam 1.3 milyon dolar. Ve bunun sahibi bir İngiliz ailesi oldu. 🙂 Bravo.

2-)En Pahalı Bisiklet(Trek Butterfly Madone) ( 500 Bin Dolar ):

Dünyanın En Pahalı Eşyası

Tasarımcı Trek’in bu bisiklet, 2009 Tour de France’ın şampiyonu Armstrong için tasarlanmıştır. Bisikletin jantları kelebek figürleriyle süslenen  bisiklet, yakın zamanda kaza geçiren Lance Armstrong’un dönüşünü onurlandırmak için yapılmış. Son derece stilize ve göz alıcı olan bisiklet, tıpkı bir sanat eseri gibi üst sınıf bir bisiklet olarak kabul edilmektedir. Normal şartlarda yol-yarış bisikletleri 2000- ile 80000 arası değişir fakat bu model gerçekten estetik olarak müthiş olsada performansı test edilmediğinden bilinmiyor.

3-)En Pahalı Çoraplar(Falke Vikunya Çorapları)( 1.188 dolar)

Dünyanın En Pahalı Eşyası

Yalnızca 10 adet üretilmiştir. Fakat bu çorapların bu kadar ayrıcalıklı olmasındaki neden ne üzerindeki işleme ne altın tozları ne de herhangi değerli bir taş değilmiş. Çorapların nesli tükenmekte olan bir vikunya adlı hayvanın tüyünden yapıldığı söyleniyor. Vikunya tüyü dünyadaki en pahalı,en hafif ve en yumuşak tüydür. Bunu kıymetli yapanda nesli tükenmekte olan bir hayvan olması. Bu durumda bu çorapları almayarak bu hayvanlara yardım edebilirsiniz.

Yoksa ayağınızda ki çoraplar çifti 50 kuruş olan Adidas çorapları mı? Olsun işlev görüyor mu siz ona bakın .

4-)En Pahalı Gelinlik(Tavus Kuşundan Gelinlik)(1.5 Milyon Dolar)

Dünyanın En Pahalı Eşyası

Seçeneğine göre dünyanın en pahalı eşyası olan bu gelinlik tavus kuşlarının derisinden yapılmış. Umarım o hayvanlar öldükten sonra tüylerinden yapmışlardır. Yoksa gerçekten canilik diz boyu. O değil de o gelinlik kokmuyor mu? diye düşünmedim değil.

5-)Dünyanın En Pahalı Sigarası (55Euro)

Dünyanın En Pahalı Eşyası

Dünyanın en pahalı sigarası 55 Euro olan Treasurer Aluminum Blacktır. Bir sigara paketine 55 Euro verir misiniz? Ben vermem ama bu sigara o kadar hoş duruyor ki denemeden de durulmaz gibi sanki. Tavsiyem kesinlikle tütün mamullerini kullanmamanızdır. Bunlar ne kadar güzel görünse de kendinizi, ailenizi ve geleceğinizi yakar. Lütfen duyarlı olalım. En azından sigaranızı Treasurer Black miş gibi hayal edin bakın o zaman içiyor musunuz 🙂

Bunun dışında bu lüks hayata ulaşmak ve sevgilinize bu dünyanın en pahalı sigarasından ikram ederken hiç parayı düşünmemek istiyorsanız Daha Ekonomik Bir Yaşam İçin yazısını okuyabilirsiniz.

Yiğit Alp OKYAYLI

4 yorum

    • Dear Sir or Madam,
      If you would like any further information, please don’t hesitate to contact me. We can meet in Istanbul. I can speak english. Thank you for your comments .

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*