Görülmesi Gereken En Lüks Yerler

Son yıllarda artık lüks anlayışı daha öncesinde olmadığı kadar değişime uğramaya başladı. Öyle ki insanlar artık yalnızca en lüks ürünleri kullanmıyorlar aynı zamanda tatillerini ya da farklı amaçlardan ötürü gezilerini de yine lüks yerler den yana kullanmak istiyorlar. Bunun sebebi kısa sürelide olsa kaliteli bir yaşam sonrası isteklendirme ve farklılık. Sosyal medya paylaşımları ve fotoğraf makinalarının cebimize indiği 21. Yüzyılda Turizm gerçekten kaliteli bir hal aldı. Bakalım 5 yerde nereler var ?

 1-Abu Dhabi

abu_dhabi lüks yer abu-dhabi lüks yer

 Bünyesindeki kişileri %90’ı zengin olan ülkede lüks olmayan bir yer bulamazsınız. Orta Doğu’nun en lüks şehrini arayanlar, burada istedikleri cevapları alacaktır. Gezilecek lüks yerler arasında; Saadiyat Adası(Müze, plaj, sanat), Yas Island(Su parkı, Marina, Alışveriş), Ferrari World(Hız treni, eğlence parkı) var diyebiliriz.

2-Lüks Yerler den Monte Carlo

monte_carlo gezilecek yer monte-carlo lüks yer

 Dünyanın en zengin insanların yaşamış olduğu bu şehirde ucuz olan bir şeyi bulmak imkansız.  Monako‘nun kumarhaneleriyle bilinen zengin bir semt-şehridir. Ünlü Formula 1 yarışı, Monaco-Ville‘de olduğu gibi Monte Carlo’da da yapılır. (Kumar tavsiye edilmez) Gezilecek lüks yerler arasında; Prens’in Sarayı(Mimarlık), Larvotto Beach(Plaj), Grimaldi Forum(Bale,Sanat) var.

3-Petit St. Vincent

petit-st-vincent lüks yerler petit st lüks yer

Dünyanın en pahalı ve lüks özel ada konsepti ile insanlara istediklerini vermeyi hedefleyen bu alanda size otel odası vermek yerine bir ada tahsis ediyorlar. Adalar belirli fiyat aralıklarına göre özel olarak hazırlanıyor. Gezilecek yerler arasında: Hindistan cevizi ağaçları var diyebiliriz.

4-Paris

paris gezilecek yerler paris de ne yapılır

Dünyanın en romantik şehirlerinden bir tanesi olan Paris içerisinde dünyanın en lüks ve pahalı restaurantlarında birbirinden lezzetli Fransız yemeklerini tadarken dünya modasına yön veren markaların ürünlerini satın alarak lüks otellerde kalma imkanına erişmiş olacaksınız. Gezilecek lüks yerler arasında: Şanzelize Caddesi(alışveriş), Loure Müzesi(Sanat) var.

 5-Seyşeller

şeyseller adaları seyseller-adalari-balayi-

Kendi bünyesinde 115 tane adası bulunan Afrika’nın en zengin bölgesi yalnızca dünyanın diğer ülkelerinden değil Türkiye’den de her sene birçok turiste ev sahipliği yapıyor. Lüks yerler içerisinde yer alan bu bölge tam anlamıyla deniz kum güneş üçlüsünü insanlara sunması ile de insanların ilgisini çekmeyi başarıyor. Gezilecek lüks yerden bir taneside Sainte Anne Marine National Park.

 

Yiğit Alp OKYAYLI

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*