Lüks Yaşama Ulaşmak Hayal Mi?

Lüks Yaşama

En Büyük Risk:Risk Almamak

Geçmiş zamanlardan beri insanlar her zaman maddi anlamda kendilerini en iyi şekilde yukarılara taşımak adına incelemelerde bulunuyorlar. Ancak bunların büyük bir kısmı ne yazık ki istenilen sonuçlara ulaşılamaması ile neticelendiriliyor. Böyle olunca da artık insanlar yalnızca kendi işlerinde çalışıyor ve bunun dışında herhangi bir yöntemi kullanarak maddi imkanlarını yükseltmek için herhangi bir riskle karşılaşmak istemiyorlar. Halbuki yapılacak olan dikkatli çalışmaların sonrasında artık maddi imkanların yükselmesi ve lüks yaşama ulaşmak daha öncesinde olmadığı kadar kolay bir hale gelmiş oluyor. Lüks bir yaşama ulaşmak istiyorsanız öncelikli olarak yapacağınız şey, doğru şekilde sermayenizi belirlemelisiniz.

Lüks Yaşama Rüya Değil

Bu aşamada aşırı risk almanız lüks yaşama ulaşmanızı sağlayabilecekken aynı zamanda vereceğiniz yanlış bir karar sonrasında düşündüğünüzden de kötü sonuçlar ile karşılaşabiliyor olacaksınız. Bunun yerine risk alacağınıza zaman mutlaka günlük ya da aylık harcamalarınızı hesaplamalı ve ardından sizin kendi isteğinize göre kullanabileceğiniz miktarlara göre farklı çalışmalar yapabilirsiniz.

Sistem Kurulmalı

Lüks yaşama ulaşmak için maddiyatı ulaştırmak adına mutlaka kendinize ait bir sistem kurmalı, bu sisteme göre de çalışmaları basamaklar şeklinde inceleyerek bunları gerçekleştirmelisiniz. Gerek ticaret gerekse network marketing gibi birbirinden farklı çalışmaları incelemeniz gerekmekte. Sonrasında size en uygun olacak yöntemler arasından seçiminizi çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sayede de bir süre sonrasında maddi açıdan yükselişe geçtiğinizi ve lüks yaşama adım attığınızı göreceksiniz.

Liderlik

Günümüzde lüks yaşama ulaşmak için edinilmesi gereken ilk ve en önemli yetenek ise liderliktir. Günümüze kadar lider olmak doğuştan gelen bir yetenekmiş gibi gösterilse de aslında lüks yaşama ulaşmak için gereken bu özellik çalışarak da kazanılabilir. Düşünün ki çok büyük bir labirenttesiniz ve buradan çıkmak için gereken ilk şeyde sizin istemeniz. Eğer siz istemezseniz çürüyene kadar o labirentte(kuyuda) kalabilirsiniz. Birisinin gelip sizi çıkarması güç olabilir. İstedikten sonrada çaba sarf etmeniz gerekir. Uğraşıp labirentten çıktıktan sonra görürsünüz ki sizi özgürlük bekliyor. İşte maddi olarak özgür olmak için, hayalinizdeki lüks yaşama ulaşmak sizin bir lider olmanız gerekmekte. Lider olmak içinse bir lideriniz olması gerekiyor. Tıpkı öğretmen olmak için, öğretmeninizin olmak zorunda olduğu gibi 🙂

Yiğit Alp OKYAYLI

6 yorum

 1. Liderlik günümüzde herkes için oldukça önemli bir kavram ve en önemli liderlik kişinin öncelikle kendi kendine ettiği liderliktir. Ve dediğin gibi lider olarak, öğrenerek, gelişerek elbette lüks bir yaşama erişilebilir.

  Nacizane tavsiyem lüks yaşamı bir hedeften ziyade bir sonuç olarak görmektir. Örneğin: Dünyadaki yoksulluğu, açlığı bitirmek gibi ulvi amaçlar uğruna planlar yapabilir ve bu yolculukta kendimizin maddi durumunu da geliştirebiliriz.

 2. Bu adamla çalıştığım için hep ne kadar şanslı olduğumu düşünmüşümdür, böylesine güzel insanlarla birlikte ortaya harika işler çıkarmak en önemlisi de insanlığın faydasına çalışmak benim için çok büyük bir keyf gerçekten.

  Champions Team de olmak kesinlikle bir ayrıcalıktır. Sevgiyle kalın…

  • Şafak bey kardeşim yorumun için çok teşekkür edrim. Bu şans bana ait. Sizinlen çalışmak benim içinde bir prestij ve dostluğun simgesi. Halkımıza yardım etmek için, ekonomik olarak özgür olmak için her zaman gerekli çalışmaları beraber yapmamız dileğiyle.
   Sevgiyle kalasın.

  • Merhaba,
   Sedo bey yardım etmekle alakalı bir sorunum olmaz ama görünürlük açısından numaranızı mailime de gönderebilirdiniz. Dakika dakika mailler bana ulaştığında telefonumdan sinyal alıyorum. Görüşmek dileğiyle.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*