Network Marketing İşleyişi

network marketing işleyişi

Yazımı okumadan önce doğru ağ pazarlama şirketi seçimi adlı makalemi okuyabilirsiniz. İlk olarak network marketing işleyişi ni inceleyen insanların büyük bir kısmı sistemi tam olarak anlayamamaktan şikayet ediyorlar. Hâlbuki dikkatli bir şekilde yapılacak olan araştırmaların sonrasında isteyen herkes bu sistem üzerinden çalışmalara başlayabilir.

Takım Çalışması Önemli…

Sisteme giriş yapan insanların büyük bir kısmı, network marketing işleyişi mantığını tam olarak kavrayamıyor. En basit tabir ile kişiler bir ağ pazarlama sistemine dahil oldukları zaman, aynı zamanda o markanın da temsilcisi olurlar. Böyle olunca da satışı yapılan ürünler kadarı prim kazanma imkanına da erişmiş olunacaktır. Üstelik sistemin avantajları bununla da kalmıyor. Aynı zamanda yalnızca bireysel olarak değil takım olarak da istenilen başarılı sonuçların elde edilmesi adına çalışmalar yapılabilir.

Network marketing işleyişi nedir?

Takım olarak ağ pazarlama üzerinden para kazanılmak istendiği zaman ise yalnızca prim olarak değil, referans üzerinden de farklı çalışmalar yapılacak. Kişiler böylece kendi ekiplerinde yer alan ve çalışmalara başlamış olan kişilerin referansları ile de ağlarını ciddi anlamda genişletmeye başlayacaklardır. Düşünülenin aksine network marketing üzerinden satış işlemleri yapılırken kapı kapı dolaşılarak kişiler ile görüşülmez.

Burada önemli olan şey doğal satıştır. Kişiler kendi deneyimleri ile çevrelerindeki kişilerle yapacakları görüşmeler sonrasında ürünleri satmak için çok fazla çaba harcamayacaklar ve kısa bir sürede istedikleri gibi yüksek satış oranlarına erişmiş olacaklar. Ayrıca bu tarz satış işlemlerinde kişiler kendileri ile birlikte kendi takımlarındaki kişiler ile de doğru şekilde iletişime geçmeli ve böylece tam olarak takım haline gelmiş olunur.

Neler elde ederiz?

Bu sistemde kazanılacak maddi karların dışında daha önemli bir şey, elde edeceğiniz bilgi birikimi ve yeni kişilerdir. Yeni tanışmış olduğunuz her bir kişinin uzman olduğu konularda size bilgi aktarması sizi zamanla filozof yapacaktır. O zaman bu sektörün daha başındayken yer alabileceğiniz bir seçenek var. Kesin bilinen bir şey, senelerce bu sektörde çalışıp, pasif gelire ulaşmış kişilerin ön plana, gelirlerinden çok bilgilerini sürmesi. Öyle bir hale gelinir ki kişiler sizin kazandığınız paralardan çok konuşmanıza ve bilgilerinize hayran olurlar.

Bir yandan hesabınıza yatan paralar dışında bu paraları harcayacak kaliteye ulaşmışsınızdır. Belki insanlar o aşamaya gelene kadar sizin neler yaptığınızı bilmeyecekler lakin siz bunu bilen biri olarak, yediğiniz her lokma da rahat edeceksiniz. Kendiniz gibi binlerce kişiye yardım etmenin ve onlara ek kazanç, yeni özgür bir iş sunmanın mutluluğunu içinizde barındıracaksınız.

Yiğit Alp OKYAYLI

2 yorum

  1. Network marketing üzerine güzel bir yazı olmuş. Ülkemizde maalesef pek iyi anlaşılamamıştır bu iş. Birilerinin anlatması lazım. Şirket seçimi ve sponsor seçimi çok önemli…

    • Merhaba Erhan Bey. Gerçekten çok önemli 2 laf söylediniz. Şirket seçimi ve sponsor seçimi. Aslında ilk seçilecek olan şey şirket gibi gözüksede sponsor bile olabilir. Mesela önceki işlerimi biliyorsanız sponsorlarım çok güçlüydü. Şirket seçimi yapmadan direkt sponsor seçimi ile onların tavsiye ettiği işe başladım. Kazık yedik kazık attık kör topal dürüst ticaret yapmayı öğrendik. Dolayısıyla muhakkak 2 seçimede vakit ayrılmalı. Duygusal davranılmamalı. Olumlu eleştiriniz için teşekkür ederim 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*