Network Marketing Nedir?

Network Marketing
Network Marketing sektörü: Ekonomik Özgürlük

Merhaba sevgili okurlar. Bir önceki yazımızda ”Borçlar Nasıl Hızlı Bir Şekilde Ödenir ?” i konuşmuştuk. Şimdi ise ”network marketing nedir ?”, onu konuşacağız.

Maddi anlamda mümkün olan en iyi yere gelmek şüphesiz ki bir çoğumuzun en fazla istediği şey. Ancak bunu gerçeğe dönüştürmek istediğimiz zaman ortaya birbirinden farklı sorunlar çıkabiliyor. Bu sorunların başında ise normalde yaptığımız iş ile (ne yaparsak yapalım fark etmez) belirli bir maddi seviyenin üzerine ne yazık ki çıkamamak geliyor. Eğer memur isek her ay aldığımız belli ücretler, özel sektör çalışanı isek kariyer atlama çabaları, tüccar isek işimizin başında sürekli durmalar ve işi büyütmediğimiz taktirde sürekli aynı paraları kazanma durumları meydana gelir. Dolayısıyla yine upuzun bir serüvende buluruz kendimizi. Böylesi durumlarda ise artık var olan şeyi kabullenmek yerine yapılması gereken şey oldukça basittir. Oda yapılan işin yanı sıra, yetenekli olunan alanlarda yapılacak olan ek işler ile birlikte de normalden çok daha iyi bir şekilde kazançlar elde etmektir. Network marketing de bunlar arasında bilinenlerden bir tanesi olarak öne çıkıyor. (Eğer sizde network marketing iş modeli için yeterli motivasyona sahip değilseniz bu yazımı okuyabilirsiniz )

Network Marketing İle Klasik Ticaret Arasındaki Fark Nedir?

Normalde ticaret denildiği zaman insanların akıllarına birçok farklı başlık gelmektedir. Bunların başında ürün, nakliye, bayi, depo, reklam gibi başlıklar her zaman en ön sırada kendine yer bulur. Ancak bu başlıkların bir diğer özelliği bulunmaktadır. Bu özellik ise aracının eklenmesi sonrasında ürünün fiyatında yükselmelerin görülmesidir. Yani normalde 5 birim fiyata alınabilecek olan ürünler, eklenen bu komisyonlardan sonra 15 birim fiyata satılabilir hale gelir. Ancak network marketing ile birlikte ürün direk olarak kişilerin üzerinden diğer insanlara ulaşır. Burada üründen elde edilecek olan kâr oranı tamamen satış yapan kişiye bağlı olduğu için de kısa bir süre içerisinde istenilen oranlarda para kazanmaya başlamak hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelmiş olur.

Network marketing ile çalışmak içinse belli şirketler vardır. Günümüzde ürün satan ağ pazarlama yerleri olsa da talep kazanç üzerine ilerliyor. Yani yatırımdan da ayrıca kazanabileceğiniz gibi, iş modeliyle de kazancınızı katlamak mümkün. Haliyle şirketleri, ürün kullandıran(hizmet, sigorta vs. içinde yer alır), yatırım yaptıran şirketler olarak 2 ayırmak gerekir. Eğer ilk başlanılıyorsa kesinlikle doğru bir seçim çok önemlidir. Unutmamak gerekir ki bu sektöre girecekseniz olmazsa olmaz bol bol kitap okumaktır. Kendinizi geliştirdiğiniz müddetçe daha fazla kazanacak ve kazandıracaksınız. (Eğer bu yolda ilk adımı atmak istiyorsanız sizi sıradışı düşüncelere sahip mükemmel biri yapacak makaleyi okumadan geçmeyin.)

Network Marketing ile Para Kazanmak

Ticaret söz konusu olduğu zaman birçok kişinin aklına gelen şey bellidir. Bu işten çok fazla anlamadıklarını düşündükleri için aslında başarılı olabilecekken daha ilk baştan kendilerini başarısız olacaklarına inandırıyor ve bunun sonrasında da istemiş olduğu sonuçları elde edemiyorlar. Halbuki sektör insanlara birçok farklı konuda para kazanma şansı tanınmakta. Bunların başında ise network marketing gelmekte. Bu sistemin kullanılması adına gerekli olan şey az da olsa bir çevreye sahip olmak ya da insanlar ile iletişimin kuvvetli olması denilebilir. Daha sonra ise en basit tabir ile satış şeklinde fabrikadan alacağınız ürünü direkt olarak siz alıyor ve tüketiciler ile buluşturuyorsunuz.

İnsanların büyük bir kısmı network marketingin nasıl avantajları olduğunu bilmiyor. Bu avantajların başında ise ürünleri normalden çok daha uygun fiyatta satın almanız gelmekte. Böylece karşı taraftaki kişilere bunları satacağınız zaman fiyatı onların alabilecekleri oranlarda ayarlayabilirsiniz. Üstelik eğer iyi satış yapacak üyeler bulursanız sizin satış yapmanıza gerek kalmaz. Çünkü çok kısa süre içerisinde satın aldığınız ürünlerin üzerine ek olarak belirli miktarlarda kâr payları elde etmeye başlarsınız.

Hiç merak etmeyin daha öncesinde bu konuda bilgi sahibi olmasanız bile çok kısa bir süre içerisinde network marketing konusunda deneyim sahibi olabileceksiniz. Bunun sonucunda da artık satış konusunda sahip olunan unvanlar ile para kazanmaya hemen başlamış olacaksınız.

Şimdi hemen network marketing nasıl işler onu okuyun 🙂

Yiğit Alp OKYAYLI

12 yorum

    • Merhaba ,
      Takdirleriniz için çok teşekkür ederim. Bu şekilde yorumlarınızı bazen bilgisayarımda arka plan görüntüsü bile yapmak istediğimi söylesem çok mu komik olurdu? 🙂 Sizinde emeğinize sağlık,okuduğunuz için. Hepimize güzel yazıların çıkması için çabaladığımdan şüpheniz olmasın. Esenle kalın .

  1. 1 sene önce sizlere bir mail atarak network marketing nedir? makalenize istinaden diye bir soru yöneltmiştim ve bana bir şirket önermiştiniz. İşe başladıktan 8 ay sonra çalışmamın karşılığını fazlaıyla aldım. Anladım ki bu sektör çok çalışmaya ve karşılığınıda fazlasıyla almaya dayalı. Kendimi geliştirdim ve çok fazla yer gezdim. Size ne kadar teşekkür etsem azdır makalelerinizi ve şirket analizlerinizi bekliyorum.

    • Merhaba Jale Hanım. Amway firmasında da Jeunesse de değerli arkadaşlarım var. Onlardan gelen bilgiler ve kendi bilgilerim yolunda sizlere söylemek istediğim bir kaç yol var. Eğer Network Marketing sektörünü direkt satış ve aktif gelir amacıyla görüyorsanız Amway firması size yönelik bir seçenek olabilir. Çünkü satacağınız ürünler herkes tarafından bilinen ve kullanılan ürünler arasında. Haliyle zorlanmayacaksınız. Fakat kar marjınız da az olacaktır. Ama siz daha fazla kazanma ve bu işi Türkiye de büyütmek istiyorsanız, ağ pazarlaması daha kuvvetli Jeunesse yi öneririm. Enes Olgun gibi birinin olduğu firmadır. Başarı anlamında çok kısa sürede iyi yerlere geldi. Sonuç olarak Amway(eski ve bu işin atası olduğu için duygusal puanım)10/6, Jeunesse 10/9 veriyorum. Başarılar dilerim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*