Türk Dizilerindeki Lüks Anlayışı

Lüks yaşam

Merhaba. Bir önceki yazımda ”Lüks Yaşama Ulaşmak Hayal mi?” onun üzerine konuşmuştuk. Şimdi ise önünden kopamadığımız Türk dizilerindeki lüks yaşama bakalım 🙂

Ülkemizdeki dizi sektörü artık dünyadaki diğer ülkeler ile yarışıyor. Dizilerimizde de genel olarak ön plana çıkan ve insanlar tarafından da büyük bir beğeni ile takip edilen şeylerin başında ise lüks yaşam geliyor. Çünkü birçoğumuz hiç şüphesiz ki bu kesimin hayatını merak ediyor ve bundan dolayı da lüksü konu olan dizileri izliyor.

      1. Giyim Farklılığı

 

Birçoğumuz evimizde en doğal halimiz ile vaktimizi geçiririz. Ancak dizilerde bu durum çok daha farklı. Çünkü -özellikle de bu dizilerdeki kadınların her daim en marka kıyafetler ile dolaşmaları gerekir.- Giyimleri ile izleyicileri de lüks yaşam isteğine düşürürler. Her gün, her saat, her dakika en güzel kıyafetlerle, en pahalı elbiselerle gözlerimizin rengi değişir.

       2. Çalışılan Yerler

 

Doğal olarak zengin kişiler iş yerlerine gitmezler. Onların plazaları ya da holdingleri olacaktır. İstedikleri zaman işe gider istediklerinde ceketlerini alır çıkarlar. İşin garip kısmı ne kadar zengin olursa olsunlar özel şoförleri olmaz. Bu izleyicinin kişiye odaklanmasını sağlar. Çalışılan yerlerde muhakkak güzel bir sekreter, bir babanın oğlu ve hissedarlar vardır.

       3. Yemek Kültürü

 

Onlarca çeşit kahvaltının hazırlandığı masadan portakal suyu içilerek kalkılır, akşam yemeğinde ise çatalın ucu ile yenilen yemek sonrasında çok yenildiği düşünülerek sofradan kalkılır. Masaya oturan genç bir kız ya da oğlan tatsız bir lafı ile masadaki herkesin huzurunu bozabilir. Genellikle aile yemekleri her gece tatsız bir ortamla biter. Muhakkak bir tane yaşlı süslü teyzenin, yemek yerken boğazında kaldığını görebilirsiniz.

        4. Lüks Arabalar

Genel olarak izlenilen lüks odaklı dizilerde lüks anlayışı arabalar ile doğru orantıdadır. Her bir dizide en az 2,3 araba bulunur. Kimi zaman da arkadaşlar için verilecek olan kokteyller değeri paha biçilemez araba koleksiyonun bulunduğu alanda verilir. Unutulmamalı ki bu kokteyllerde ki içecekler, ince uzun bardak içinde vişne sularıdır. Araba demişken neden herkes audi kullanıyor ?

        5. Fiyatını Sormadan Alınan Şeyler

 

Evin hanımı ister elbise alsın ister mücevher hiç fark etmez bir şeyin yalnızca ona yakışıp yakışmayacağını düşünür ve alır. Üstelik aldığı şeyleri kendi getirmez, mağazadaki görevliler seçtiği şeyleri onun için eve kadar getirecektir. Eve yorgun gelen holding sahibimiz tatsız bir yemekten sonra ceketini yatağa attığı gibi birden sabah olur. Yatakta eşi uyurken elbiselerini giyer ve yine lüks bir yaşam içeren bir dizinin başlangıcı olur.

Yiğit Alp OKYAYLI

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*