Türkiyede Kaldığım En İyi 5 Otel

İnsanlar geçmişten beridir göçebe yaşamlardan dolayı hep farklı yerlerde konaklamıştır. Genlerimize işlenen bu özellik şimdilerde kimilerin hayalleri ya da kimilerinin gerçekleştirdiği bir faaliyete dönüştü. Bunun içinde de; eğitim, iş ve seyahat gezileri ve otel konaklamaları barındırılıyor diyebiliriz.

Bir yerden ayrılırken hazırlıklar yapılır ve gidilen yere göre bavulların içi tarz tarz hazırlanır. Eğer soğuk bir yere gidiyorsanız kayak takımınızı, sıcak bir yere gidiyorsanız sahil eşyanızı hazırlamanız gerekebilir. Peki ya iş seyahatine çıkıyorsanız ne hazırlayacaksınız ? 🙂

İşte sizler için hazırladığım iş, eğitim ve tatil için gittiğim en lüks 5 otel .

1-)Mardan Palace Tatil Köyü(Antalya)

Otel Mardan Palace

Kendinizi lüks yaşama alıştırmadıysanız buraya gitmeyiniz. Çünkü burada lükse alıştıktan sonra evinizde mutlu olamayacaksınız . Düşünsenize nereye giderseniz gidin size refakat eden kişiler var. Evinize 6 tane hizmetli almanız gerekebilir 🙂

Otel

Otel konum olarak Aksu çayının denize döküldüğü yerde denize sıfır olarak kurulmuş. Gördüğüm oteller arasında oldukça iyi bir otel. Tesise çok büyük yatırım yapılmış(kimine göre gereksiz gösterişli). Osmanlı kültürel mirası gibi şaşalı bir tesis. Mimarisine söylenecek bir söz yok.

Kripto para kampı için gittiğim bu otelde 3 gün çok eğlendim. Eğer yalnız gidecekseniz yazın gitmenizi tavsiye ederim. İşte ozaman canınız sıkılmaz. Kışın muhakkak erkek ve kız arkadaşlarınızla gitmeniz gereken bir otel desem yanlış olmaz. Çocuklu aileler için Antalyada daha iyi gidilebilir otellerde bulunabilir. Şahsen kış mevsiminde gittiğim için yazın nasıl bir ortamı var bilemiyorum. Ama çocukların eğlencesi için Antalyada çok iyi otellerin olduğunuda biliyorum. Tek handikap biraz eski otel olması.

Yemek:8/10  Oda Rahatlığı:9/10  Kalite:10/10 Fiyat Performans: %75

2-)Divan Otel (Adana)

Eğer Adanaya gelmişseniz ve konaklayacak yer arıyorsanız kesinlikle geleceğiniz yer Divan otel olmalı. Adananın merkez yerinde,ulaşımın kalbinde ve merkezi konumu olarak süper bir yer. Onun dışında otel yeni(2015) kurulmuş. Haliyle son teknoloji malzemeler yer alıyor. Özellikle sauna,spa ve havuz kısmı çok kaliteli yapılmış.

Adana İntexcoin toplantısı için gittiğim bu otel gerçekten işimi gördü. Oda içindeki banyo,çalışma masası, yatak, televizyon ve koltuklar son derece kullanışlı. İş için geliyorsanız 10 gün kalsanızda sizi sıkmayacak bir konsept ve konuma sahip diyebilirim.

Yemek:8/10 Oda Rahatlığı:8/10 Kalite:9/10 Fiyat Performans: %95

3-)Hilton Bomonti (İstanbul)

Tarihi Bomonti bira fabrikasının hemen yanı başında hoş bir lokasyona sahip. Tam 34 katlı ve 829 odasıyla İstanbul’un en büyük oteli. Avrupa’nın bu en büyük Hilton’u. Kapıdaki güvenlik görevlilerinden, resepsiyona ve otelden karşılaştığınız personele kadar herşey iyi.

İntexcoin lansmanı ve konaklama için ayrıca gittiğim bu otelde paha biçilmez İstanbul manzarası ve Hilton misafir perverligiyle güzel bir deneyim oldu. Temiz düzenli ve konforlu odaları iş seyahatleri nin yorgunluğunu atmanıza sebep. Dünyanın başkentini birde Hilton Bomonti nin penceresinden izlemek iyidir kanımca.

Otelin konumu, odaların genişliği, oda servisi ve yemekleri gayet güzel. Her hilton ne yazık ki aynı kalitede olmadığı için, adının hakkını veren bir hilton görmek keyif verici oluyor.

 

Yemek:9/10 Oda Rahatlığı:9/10 Kalite:8/10 Fiyat Performans:%80

4-)Sheraton Grand Otel (Samsun)

Sheraton Grand Otel (Samsun)
Sheraton Grand Otel (Samsun)

Yine İntexcoin Samsun Champions Team organizasyonu için gittiğim bu otel Samsunun en elit yerinde ve en güzel oteli diyebilirim. Lakin fiyat performans için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Eğer acıkırsanız otel ücreti kadar tekrar otele ücret ödemeniz gerekebilir. Arabanız yoksa ulaşım anlamında sıkıntı yaşayacağınız bir şehir ve oteldir Samsun Sheraton. Lakin manzarası ve kalitesi bakımından gerçekten iyi.

Eğlence ya da gezi için gidilecek en son oteldir. Yine saunasına ve spasına gitmediğim için kendime kızdığım, olmayan anı barındırmaktayım 🙂

En çok beğendiğim kısmı yatak kalitesi ve manzarasıdır. Bütün Samsun karşınızda adeta. Eğer kalacaksanız kesinlike en üst katlardan bir yerde kalın. Manzaranızda deniz olsun 🙂

Yemek:7/10 Oda Rahatlığı: 8.5/10 Kalite 8.5/10 Fiyat Performans:%60

5-)Mitannia Regency Otel(DİYARBAKIR)

Mitannia Regency Otel
Mitannia Regency Otel

Gezdiğim 16 ildeki en vasat otellerin Diyarbakırda olduğunu söyleyebilirim. Fakat bu otel azda olsa ortalamayı biraz yükselten bir yer. Oda bakımından bir sıkıntı yok fakat ses yalıtımı çok kötü. Diğer otellere nazaran sabah kahvaltısı olması ve oda servisinin neredeyse bedava olması çok iyi bir avantaj. Eğer Diyarbakırda uzun süreli iş için seyahatler yapıyorsanız fiyat/performans olarak bir numaralı yerdir.

Otel Mitannia Resort

İş yoğunluğumdan saunasına gidemediğim ve aklımda ukde kalan yerlerdendir. Eğer macera aramıyorsanız sıkı bir pazarlıkla rahat edeceğiniz bir yer olduğunu söyleyebilirim. Ulaşım açısından da fena değil 🙂

Otel

Yemek:9.5/10 Oda Rahatlığı:7/10 Kalite:7.5/10 Fiyat Performans:%90

Hepinize keyifli konaklamalar.

Yiğit Alp Okyaylı

9 yorum

    • Merhaba Tarık Bey. Ülkenin durumu dediğiniz gibi son zamanlarda karışık . Ama unutmayınız ki şartlar ne olursa olsun kendinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Hafta sonları daha fazla yer gezmeniz dileğiyle 🙂

    • Evet maalesef. Çok üzüldük. Güzel anılarımızın ve hayallerimizin olduğu bir yer. 1.3 milyar dolar sermayeyle kurulmuş bir yer nasıl su faturasını ödeyemediği için kapanır aklımız almadı. Kendisi hacizlik olduğu gibi ona bağlı firmalarda hacizlik durumda. Mardan Palace tarihe en garip otel olayı olarak damgasını vurdu.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*