Yatırım Yaparak Para Kazanmak Mümkün mü?

Yatırım Yaparak Para Kazanmak Mümkün!

Günümüzde artık insanların büyük bir kısmı çalışırken aynı zamanda maddi anlamda çok daha iyi bir yere ulaşmak adına farklı yatırım araçlarını kullanmayı tercih ediyorlar. Böyle olunca da hangi yatırım aracının en uygun olduğunu araştırmak insanların yaptıkları en önemli şeylerden bir tanesi oluyor. Yatırım denildiği zaman ise insanların akıllarına ilk olarak gelen şeylerin başında ise borsa gelmekte. Ancak borsa konusu oldukça ciddi bir bilgi birikimi isteyen konulardan bir tanesi. Çünkü araştırmadan yapılacak olan işlemlerin sonrasında çok ciddi paralar kazanılabileceği gibi tüm birikim yalnızca saniyeler içerisinde eriyebilecektir. Dolayısıyla öncelikli olarak mutlaka borsa ve yapılacak olan işlemler ile alakalı bilgi sahibi olunmalı, sonrasında da yatırım yapılmalıdır.

Bunun yanı sıra yatırım yaparak para kazanmak isteyen bir kısım gayrimenkul konusunu ön plana çıkartmayı tercih ediyorlar. Ancak özellikle de büyük şehirlerde yatırım amaçlı gayrimenkul olmak düşünülenden de zor. Farklı şehirlerden gayrimenkul satın almak ise dikkat isteyen bir durum. İlerleyen dönemlerde satın alınmış olan gayrimenkulün doğru şekilde değerlendirilmesi adına öncelikli olarak dikkatli bir şekilde gayrimenkulün satın alınacağı bölgenin imar durumuna bakılması gerekmektedir. Aksi durumda satın alınacak olan bu gayrimenkul ne yazık ki çok uzun süreler boyunca satın alındığı değerin altında satışa sunulabilecektir. Bu aşamada sürekli olarak gayrimenkul dünyasında meydana gelen gelişmelerin takip edilmesi sürecin iyi değerlendirilmesi adına önemli olacaktır. Emtia, borsa, forex, dijital para, bono,tahvil gibi yatırımlarda gayrimenkule göre alternatiftir.

Yatırım, Şimdi mi? Sonra mı ?

Yapılan istatistiklere göre insanların çoğunun kısa vade de para kazanmak ve paralarını katlamak isteği yüzünden çok yüksek para kaybettikleri görülmüş. Yani kısa zamanda yüksek kar vermeyi vaat eden yerler en fazla yatırım için seçenek haline gelmiş. Bunların başında hyip siteleri gelmekte. Maalesef bu tarz sitelere para kaptırmak artık çok kolaylaştı. Bir yana Dijital paranın çıkmasıyla insanlar kolaylıkla riskli ve güvensiz yerlere yatırım yapabiliyor. Bu aşamada piyasayı iyice araştırmak ve yatırımları iyi yöneltmek gerekiyor. Bu şekilde kısa-orta-uzun vade seçeneklerini 3 e ayırmamız mümkün oluyor.

Biz mi ? Onlar mı ?

Seçenek olarak baktığımızda kriterlere ayırabileceğimiz bir diğer şey ve sorulan soru ise ‘’Yatırımı biz mi yapalım ?’’ ya da ‘’Profesyonel kişiler ya da şirketlere mi yaptıralım?’’dır. Burada ilk seçenek kulağa daha hoş ve güvenli gelse de aslında bireylerin yaptığı finanselerin %95 inin sonucunun kötü olması da bu seçeneğin mantıklı olmadığının göstergesi. Bunun sebebi bilgi yetersizliği ve hayallere kapılmaktan gelmekte. 2. Seçenek ise ilkine göre daha mantıklı ve daha güvenli. Meblağlar profesyonel ve güvenilir insanların eline verildiğinde hiç beklemediğiniz karlara da ulaşmanız mümkün.

Yiğit Alp OKYAYLI

5 yorum

  1. Arkadaşımın vasıtasıyla Yiğit beyi aradım. Sayesinde kaliteli yerlere yatırım yapma fırsatım oldu. İlk fırsatta intexcoine yatırım yapmak istiyorum. Türkiyenin ilk yerli dijital parası olması gurur verici birşey. Kocamlan birlikte araştırmalarımı yapıyorum. Teşekkürler.

    • Merhaba,
      Olumlu yorumunuz için teşekkür ederim Esin hanım. Gurur verici olan sizin girişimci ruhunuz. Erdal bey ve size İstanbuldan selamlar. Gelişmeler için takipte kalın. 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*